Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úmrtí mládat mastomyší

Chovám skupinku mastomyší 1,3 jsou staré půl roku, krmím je čínským zelím, jablky, suchým chlebem, granulemi pro psy. Vrhy mají pravidelné, nechám jim tam vždycky tak 15 holátek stejné velikosti,aby se mezi sebou neutlačovali a dostali se k mléku, ostatní holata zkrmím hadům. Pokaždé mi z těch 15 mládat 4-5 postupně chcípne ve stáří 10 - 19 dnů, ostatní normálně dorostou, 25 den je oddělím a nechám vyrůst, jsou zdravé. Nevíte čím by to mohlo být, že mi některé mládata z ničeho nic chcípnou? Děkuji.

Předmět Autor Datum
Tim, že samice nedokáže kojit 15 myšat (hrozný slovo) najednou, a tak něktéré přibívají na váze jsou…
Uroboros 03.01.2007 14:39
Uroboros
Upřesnil bych: ne všechny co porodí, ale všechny co nechá po porodu žít :puff:
Georgij Gadjukin 03.01.2007 15:08
Georgij Gadjukin
Ja mám skupiny po 1,4 , kŕmim granulami a občas nejaké ovocie, zelenina. Holatka vyberám výnimočne a… poslední
ado 03.01.2007 15:30
ado

Tim, že samice nedokáže kojit 15 myšat (hrozný slovo) najednou, a tak něktéré přibívají na váze jsou čí dál tím víc větší a silnější, kdyžto ti malí jsou čím dal tím slabší oproti větším až prostě pochcípají. Schválně zkus vždy gravidní samici oddělit a uvidíš, že ti odchová všechny mladé co porodí.
U křečků syrských je to ještě zajímavější, neboť ikdyž samice porodí třeba 12 mladych tak je většinou v prvních dnech zredukuje na 8, protože víc odchovat nedokáže. Samozřejmě jsou i vyjímky.

Ja mám skupiny po 1,4 , kŕmim granulami a občas nejaké ovocie, zelenina. Holatka vyberám výnimočne a v hniezdach sú bežne 4 veľkosti mladých. Odstavím okolo 40 ks mesačne. Mladé mi zdochýnali pri nižších teplotách, čím nižšia tým menej mladých až v niektorých bedniach neprežívalo nič.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru