Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chaemleon jemenský

Mám cca měsíc chameleona jemenského.Cci se zeptat jaké osvětlení potřebuje. Stačí obyčejná žárovka, nebo musí být ještě další UVA nebo UVB zářivky. děkuji

UVA je k ničemu je potřeba UVB a u jemena nejlíp kolem 5-8% (ne reptiglo, je to jen drahý svinstvo), ale jde je mít i jen pod normální zářivkou, kvůli množtví světla a žárovkou na vyhřívání, pokud umíš dobře dávkovat minerály a vitamíny.