Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aspidelaps lubricus

Zajímá mi tento druh.V zahraničních inzercích bývají občas nabízeny - hezčí (a vzácněji chovaní) nominotypický: Aspidelaps l.lubricus a běžněji chovaný poddruh: Aspidelaps l.infuscatus. Mláďata infuskátů jsem viděl i loni na jedné z pražských burz nabízet germánem (5000 kč/pár).Začátkem roku 2004 bylo i u nás v republice několik chovatelů A.l.infuscatus. Nevíte někdo něco o chovech těchto zvířat? Chová je tu ještě dnes někdo? Hlavně mi zajímají osobní zkušenosti, jak problematický je to druh. Jejich toxicita atd.. Je nutné jejich zimování??? Předem díky.

Obnovuji staré vlákno - chováte je společně nebo odděleně? Teď nemyslím z pohledu "jedáky lépe odděleně". Pokud se nemýlím, v přírodě baští i jiné hady, tak jak je to s kanibalismem? Dají se držet pospolu od mláďat, subadultů, adultů nebo vůbec? Mám subadult pár odděleně .

Díky

Chovatel od kterého jsem kupoval samce má pár spolu odmala, už léta a prý bez problémů.Mně se už dvakrát stalo že samec dost ošklivě uštknul samici při manipulaci v teráriu (nešlo o krmení)Jinak je normálně chovám odděleně, spolu byli jen na páření.Jen pro úplnost bavím se o A.l.lubricus

Já mám cowlesáky taky pohromadě, zatím je tak mám 4 měsíce a v pohodě... Jen na krmení je přendávám do krabiček. Jinak co se týče chování, tak jsou víceméně zalezlí, ale ve chvíli kdy se kolem terárek něco děje, tak je to okamžitě zajímá a musej se podívat :-D Za tu chvilku co je mám, mi kobřili asi 2x.