Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma smity

Ahoj, můj pavouk se svlékl naposled v prosinci, tak je v 8 svleku. Teď už je to 3 týden, co nežere.Má bledší zbarvení, než po svleku a na zadečku má vypadané chloupky a okolo takovej tmavší obrys. Je možné, že se opět bude svlékat?není to brzy? Jinak je zatím celkem aktivní. A ještě se chi zeptat, jak poznám samce od samičky? Popřípadě, kdyby to byl samec, za jak dlouho je dospělej a jak dlouho žije?

loading...
Předmět Autor Datum
Ahoj, mno, nepises, kdy se pavouk svlekl naposledy, smitky v 8. svleku muzou mit intervaly tak neco…
kdosi 28.02.2007 20:33
kdosi
pokud dobře vidim, píše, že se naposled svlékl v prosinci, smitky si občas dělají přestávky, já mám…
Uroboros 01.03.2007 06:48
Uroboros
Ahoj, tak terárko má rozměry 25 * 25 * 25 cm, teplotu má přibližně 24°C, vlhkost okolo 60%, a krmení… poslední
Marmar 03.03.2007 19:51
Marmar

Ahoj, mno, nepises, kdy se pavouk svlekl naposledy, smitky v 8. svleku muzou mit intervaly tak neco mezi pul rokem a rokem. Zalezi na krmeni, teplote, podminkach. Pokud ma smitka vycesane misto na zadecku - tak ho peclive sleduj - az bude cele hole policko cerne, svlek je na dohled. To ze nezere muze byt proste tim, ze je prezrana. Mne takhle smitky stavkovali dost dlouho. Sleduj velikost zadecku, kdyby se najak podezrele zmensoval, pak si teprve delej starosti. Pohlavi poznas na svlecce podle pritomnosti spermateky (samice ji ma, samec ne). Chce to trochu praxe a idealni je i dobra lupa, pripadne nejaky znamy pavoukar co ma s urcovanim zkusenosti. Dospely samec ma viditelne bulby na makadlech a haky na 1. paru nohou. V 8. svleku je na to ale jeste dost brzy.

pokud dobře vidim, píše, že se naposled svlékl v prosinci, smitky si občas dělají přestávky, já mám dvě dospělé samice a jedna už hladoví skoro půl roku a nepoznáš to na ní, protože abdoben má naprosto stejně velký jako samice, co žere pravidelně. Jinak s radami nademnou souhlasim.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...