Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov - japalura splendida

Dobrý den, ráda bych se dotázala na chov japalur- jak často a kolik krmit, jak často rosit a jakou vodou(převařenou nebo z vodovodu), do jak velkého terária je umístit a zda je potřeba používat žárovku s UVA a UVB zářením při používání vitamínů..
Předem moc děkuji za odpověď, s pozdravem Marcela:-)

zrovna na poslednim tera setkani v muzeu byla hostem jakasi nemecky mluvici chovatelka, ktera mela chov a odchov japalur dost dobre vymakany. Urcite by stalo za ji kontaktovat (zkuste stranky teraristicke spolecnosti). Z dulezitych podminek chovu byla uvedena hlavne vlhkost,hodne zarostle a vyvetvene terarium a predevsim pak bazenek s vodopadem kde voda jen mirne steka. Presto byl vodopad uvaden jako jeden z limitnich faktoru uspesneho chovu a hlavne odchovu.