Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paraziti

Prosím Vás,můžete mi někdo poradit?Našla jsem na gekonech parazity:.(,jsou to takové malé červené tečky.Jak je toho můžu zbavit.Za každou radu budu vděčná.

S největší pravděpodobností jde o roztoče. Zlikvidovat se dají poměrně snadno pomocí přípravků určeným k hubení ektoparazitů, např. Frontline, Arpalit Neo či Neostomosan, který je podstatně levnější. Postřik se doporučuje s odstupem několika dní opakovat, aby došlo k zahubení vývojových stádií roztočů - viz. návod. Samozřejostí by měl být i postřik terária a jeho vybavení. Doporučuji pak gekony důkladně omýt vodou.

a prosím Vás jak to mám na ně nanést,mám frontline a mám je postříkat,nebo radší je potřít pomocí vatových tamponků a nemůže jim to nějak ublížit a když vystříkam terárium jak ho mám vyvětrat?Když tam pak vrátím gekony a náhodou něco olíznou,nemůžou mít potíže?

ahoj, zápasím teď zrovna se stejným problémem, sice u hada, ale ve výsledku to vyjde na stejno...
mám ho v karanténím terárku, kde mám jen papírové utěrky, alespoň ti nemohou nikam zalézt, terárko jsem vystříkala, nechala přípravek (frontline) chvíli působit a pak ho vymyla vodou. na zvíře jsem ho nanášela tak, že jsem si přípravek nastříkala do ruky a potřela jsem ho, zase jsem ho chvíli nechla působit a pak jsem zvíře opláchla.
zatím je léčba úspěšná, tak doufám že se jich také brzy zbavíš :-)