Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznýš královský

Ahoj,mám samičku boa constrictor imperator,když sem ji kupovala tak mi bylo řečeno že až vyroste tak jí nemám dávat morčata protože je nedokáže strávit,ale píše se tady že hroznýšům morčata normálně dávate,tak bych se chtěla zeptat jak to je...a ještě,jestli je normální že za celou dobu co ji mám sem ji ještě nikdy neviděla ve vodě...v teráriu je vlhkost něco nad 40%..díky

Morčata sú stráviteľné, horšie je to s ich chlpami, tie sú dosť tuhé a nie každý had ich zvládne. Taktiež pri kŕmení morčatami hady radi tučnejú.
Ja som svoje tiež vo vode ešte nevidel. Vlhkosť by mala byť okolo 60% - ak to neni B.c.i. Sonora;-).

Strávit chlupy nedokáže žádný had a je jedno jestli je to morče, potkan či křeček. Prostě je vyloučí spolu s trusem nebo bez něj. Obdobně je to i s peřím.
K dotazu: krmení morčaty bych se nebál, ale zároveň bych se snažil hadovi předkládat co nejpestřejší potravu. Můj hroznýš taky do vody dobrovolně nevleze a pokud ano, tak je to indicie k blížícímu se svleku či napadení ektoparazity;-).