Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velké větrací otvory pro terárko

Máme užovku červenou a chceme jí pořídit nové terárko. Jelikož možná v budoucnu k ní přibude ještě druhá do páru, plánujeme terárium větší - o rozměrech 80cm(délka) x 50cm (šířka)x 50cm (výška). Terárium si chceme nechat slepit podle vlastního plánku, ale nevíme, jak mají být velké větrací otvory, aby byly dostačující. Proto prosím zkušenější o radu. Podotýkám, že máme hodně teplý byt (i v zimě). Stačily by větrací otvory dole na boční stěně (tedy rozměr asi 10cm x 50cm) a druhý otvor nahoře jako by ve víku po celé délce (tedy 80cm x 5-7cm)? Nebo byste zvolili nějaké výhodnější umístění? Nebo jiné rozměry? V místním zverimexu jsem objevila hotové terárko, kde větrací otvory byly menší, ale zase byly umístěny "do průvanu"- jeden vlevo dole, druhý vpravo nahoře, a to jsem někde četla, že by nemělo být. Děkuji předem.

Nechci zakládat nové vlákno tak to hodím sem...Jak velké by asi mělo být větrání u OSB terárka vel. 250x60x60,chtěl bych ho udělat na zadní stěně nahoře,protože na něm ještě bude stát jedno..,Jinak dole větrání asi dělat nebudu,ale dám malé zarážky na konce skel aby tam zůstala malá mezera.Mělo by to stačit?Jëště k tomu otvoru na té zadní stěně,nejspíš by měl být přes celou tu délku,ale nevím jakou šířku když výška terárka je 60cm,,,doufám že jsem tento dotaz moc nezkomolil,moc dík..:-)

Jenom ještě připiš jaké klima by tam mělo být nebo pro jaké zvíře plánuješ tuhle "nudli":-) Ale já bych klidně udělal pruh vzadu přes celé, 15-20 cm široký. Zakrýt se dá vždy...

No, s klidem těch 20 cm udělat můžeš...jestli máte v bytě takový vedro, tak ať to klidně luftuje. vlhkost držet nemusíš, to je pravda, takže já bych to viděl tak...osobně radši vždycky dělám větračky větší než menší, protože částečně zakrýt, jak už jsem psal, jdou vždycky