Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mulčovací kůra

Ahoj všem.
Vím, že už to tady bylo X krát probírané téma. Substráty apod. Ale většinou se jednalo jen o reakce na použití Lignocelu a rašeliny.
Chtěla bych se proto zeptat, používá-li někdo z Vás jako podklad "mulčovací kůru" a jak je s ní spokojen, např. při použití pod b.c.i., pod které je dle mého názoru vhodná.
Nebo jinak: jaký je Váš názor, na použití mulčovací kůry, jako podkladu?
Děkuji všem za reakce.

Dnes už používáme mulč. kůru jako podklad při jen výstavách, kdy je její "životnost" poměrně krátká. Použít ji jako stálý substrát bych se asi trochu bál, vzhledem k možnosti vzniku plísní či jiných svinstev. Možná ale někdo má jiné, lepší zkušenosti. Rád se poučím :puff:

Mulčovací kůru u hadů běžně používám. Problém samotné mulči je při vyprázdnění hada (hroznýše), kdy tekutá složka trusu "proteče" pod kůru a zapáchá. Proto pod kůru dávám tolik diskutovaný lignocel či rašelinu, které tím, že jsou pod kůrou neobalí při krmení hadovi kořist. Co se týče plísní, tak stačí pytel vysypat na pár hodin na slunce, nechat prosušit a s plísněmi nebývá problém;-)

Já používám jedlovou kůru u ploskolebců amerických, a chřestýšků Sistruráků asi ve dvoucentimetrové vrstvě. Taky mi něco na dno proteče, ale řeším to tak, že z okolí odhrnu tu nepotřísněnou od močoviny, a ubrousky pak odstraním trus a utřu sklo do sucha.Je fakt, že se ale množství defekací hroznýšů nedá s ploskolebci (natož se Sistruráky) srovnávat.Po cca 4 měsících substrát měním.

zdravim.přesně jak psal Carlos-stačí ji dát na chvíli vyschnout a je po problému.taky ji používám a myslim si, že do velkých terárií je mnohem vhodnější než třeba hobliny-každopádně to líp vypadá...:-D.jinak jsem zatím spokojen...pořizovací náklady jsou minimální a nikdy jsem s ní žádný problém neměl...

mulč nám plesnivěla po pár dnech. pravda,že bylo dost roseno. ale lignocel takové rosení zvládá bez problému. navíc si sameček regiusky vpíchl kus té mulče pod kloaku (nevím,jak se mu to podařilo) takže mulč šla z našich terárií po pár dnech pryč.

Mulčovací kůra (ta obyčejná) ochotně plesniví, nedoporučuju. Používám místo ní podobně vypadající dřevěné štepky, které vydrží mnohem víc. Pokud se had vyprázdní, prostě je z "dotčeného místa" vyberu a vyhodím, ve sklepě mám ještě 30 l nových ;-)