Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan

nazdarek lidi.chci si poridit leguana ale porad nevim jaka by tam mela byt zarovka.uz jsem toho cetl dost ale porad nevim.mela by byt vyhrevna ale kolik watu a nocni ma byt taky?

Ahoj. Žárovka stačí obyč,wattáž podle teploty v teráriu. Těžko poradit kolik wattů,to záleží na okolnostech,jako jaká teplota je v místě kde bude terko,jak velké terko atd. Takže je lepší si vyzkoušet různé wattáže a měřit teplotu v terku,před uvedením do provozu. ;-) Jinak ještě je zapotřebí zdroj UVB záření (zářivka,jsou různé druhy od různých výrobců). Žárovka je zdroj světla + tepla,ale UVB nevydává. Noční žárovka není potřeba. Pokud Ti v místě,kde bude,neklesá teplota pod 20°C. Spíše v dospělosti si dělej starost s větším terkem. Přece jen už je to dost velký ještěr s velkými nároky na prostor.