Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Až moc velké terárko?

Zdravím,
chci si pořídít Korálovku Sedlatou. Dneska jsem si přečetla článek o hadech, ve kterém stálo, že se může stát, že mládě nemusí ve velkém teráriu příjímat potravu. Chtěla bych se zeptat, co je na tom pravdy, a jestli by mohlo mít takové problémy mládě Korálovka Sedlaté v teráriu o rezměrech 80 x 40 x 40 cm.

Předem děkuju za všechny odpovědi.

Na to jsou dva rozdílné názory :-D
Nicméně oba se shodují na tom, že velké prázdné terárium hada zbytečně stresuje a z toho vyplývají i zmíněné problémy s příjmem potravy.
1. řešení - terárium zvětšovat podle chovance. Funkční, ale podle mne zbytečné
2. řešení - terárium rozdělené do více zón. Já k tomu využívám kořeny, rostliny a případné i keramické objekty. Had si pak může vybrat oblast, která právě odpovídá jeho "režimu" a přitom se v ní necítí nekrytě. Jak had roste, terárium se zjednoduší.

Při variantě 2. ale počítej s tím, že krmení bude spíše skutečně "lov" (pokud nekrmíš mrtvou potravou). Had přijímá kořist ochotně, ovšem kořist má prostor pro únik a tak to někdy trvá i hodinu. Ale sport ještě nikdy žádného hada nezabil (naopka příliš tuční hadi nejsou v teráriu výjimkou)