Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená žere jen křečky

Již párkrát jste mi tady dobře poradili, a tak bych se chtěla ještě něco zeptat. Máme užovku červenou, měří do 60cm, ale od malička (máme ji od září) žere výhradně křeččí holátka, příp. v poslední době už malé křečíky. Na dospělce je ještě malinká, takže to jsme nezkoušeli. Pokud jí však nabídneme myší hole, ani si ho nevšimne. Hole zůstane ležet v terárku až do rána - bez povšimnutí. Dokonce ani tehdy, když je dám společně do menší krabičky. Zato křečka si vezme kdykoliv a v jakémkoliv množství - od prvního dne, co jsme si ji donesli domů (měla tehdy 30cm). Křečíky zatím chová dcerka, tak to není problém, ale obávám se, že v budoucnu by z toho problém mohl být. Zkoušela jsem dokonce myší hole "navonět" mezi křečíky, poprvé se dala ošidit, podruhé už ne. Zkrátka prokoukla můj podfuk. Nepomůže ani 3týdenní hladovka. Co byste dělali na mém místě? Nechali byste ji v klidu na křečkách nebo se ji snažili "předělat" na myšky? Když jsme si ji koupili, zkušení teraristé radili, že vše je lepší než násilné krmení, tak jsem využila příležitosti krmit křeččími holátky. Teď trochu váhám, jestli to nebyla chyba. Máte někdo v tomto směru zkušenosti? Je možné, že např. až bude dostatečně velká a nabídneme jí větší myšku, tak že si dá říct? Nebo už je dle vašeho názoru trvale naučená jen na křečíky? Konec konců koupit dospělého křečíka by taky neměl být problém. Díky za rady a názory.

Mam anakondu žlutou a taky si nevezme nic jineho jak křečka i kdyby měla umřit hlady tak nezežere nic jineho zkoušel jsem potkany myši pyskomily ale nic kořist si očicha a nezajem u krajty tmave jsem takovy problem neměl bylo ji jedno čim se nacpe až k prasknuti