Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - nežere

Dobrý den, mám tři roky starou užovku červenou. Do této doby jsem jsem jej krmila vždy po 14 dnech a žral s chutí. Najednou přestal žrát, do svleku nejde. Po teráriu se živě pohybuje, pije. Když mu nabídnu myš, přijde se na ní podívat, ale nezaútočí. Je to přes měsíc co žral naposledy a nevím jestli si mám o něj dělat starosti. Děkuji za odpověď.

Nevím jak užovky (nechovám je) ale třeba dospělej hroznýš nebo krajta si daj klidně půst půl roku i víc a to bez jakýchkoliv negativních následků a s minimálním úbytkem na váze :puff:

Vím, že kolegovi nežrala krajta královská (taky malej had) přes 200 dní a pak se teprv nacpala :))
ale to už je extrém...uznávam :-D