Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení pavouka

Zdravim, potřebaval bych pomoct s určením tohohle pavoučka...v pavoukách se prd vyznám, takže kdokoli kdo ví ať poradí :-) Můj tip je něco z čeledi snovačkovitejch, ale rád bych blíž. Foceno v Čechách. Dík

[http://i34.photobucket.com/albums/d139/iguana_iguan a/pav3.jpg]
[http://i34.photobucket.com/albums/d139/iguana_iguan a/pav2.jpg]

Prosim te, jen neblbni :) Cert vi, jak to s tema snovackama je. U dalsich velkych druhu, jako treba S. grossa by se dalo cekat, ze budou toxicky vzynamni. Dal urcite jeste u jiz zminenych Cheiracanthii, ale tam zas ne u vsech - treba erraticum ne. V JE je to opet zamotanejsi, protoze tam do toho vstupuji dalsi celedi a dalsi, jeste vetsi druhy snovacek - napr. Steatoda lunulata a nebo jiz zmineny Latrodectus.

Tyhle snovacky jsou desne zajimave :) Jsou to drsni lovci, umi skvele vyuzivat svoji sit a vypadaji velmi efektne :)

VH

NJ,já taky nejsem takový blázen(nic ve zlem) jako kamarád Honza,který se nechal kousnout stepníkem rudým(Eresus cinnaberinus) nebo například zápředníkem Cheiracanthium effosum.
Rozhodně jsou snovačky nádherní pavouci!už se těším na léto,kdy si nachytám Latrodectus v chorvatsku.:puff: