Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

Ahoj,
nemám ani tak problém, ale spíše dotaz. Chovám přes rok a půl Užovku červenou. Loví a žere mi bez problémů. Co mi dělá starosti, je to, že když jí vyndavám z teraria, tak se jí většinou moc nechce. V tom případě jí nějak netrápím a nechávám jí být. Pokud ji vyndám, tak je živější a nedá se skoro udržet pokud ji nedržím za hlavičkou. Nevím, jestli by se dala nějak "zkrotit" nebo je její chování normální. Děkuji za jakoukoli odpověď.
Míra

Ahoj,její chování je normální,je to útprková reakce na to co se jí "většinou moc nechce".Myslím,že hady krotí v cirkusech a né chovatel doma v teráriiu:))Na manipulaci mimo terárium si někteří hadi zvykají bez problémů,někteří si nezvyknou nikdy.Když to pro tebe není tak důležité,tak to nelámej přes koleno a nech to být.V teráriu je tvý užovce určitě nejlíp:-)