Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhřívání suchozemské želvy

Při koupi želvy nám chovatel radil vyhřívací žárovku zapnout vždy jen na 1 hodinu několikrát během dne. Ale když jí zhasnu (UV zářivka svítí stále) hned zaleze do jeskyňky a jde spát. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu nechávat vyhřívání zapnuté celý den (při udržení správné teploty v teráriu) a jestli se může stát, že by se želva přehřála, když má možnost odejít do chladnější části terária. Předem díky za reakce.

A můžu tuto lampu dát do porcelánové objímky běžně koupené v elektře nebo je třeba mít speciální z nabídky Farmy? Klasickou objímku i s připojeným kabelem s vypínačem už mám, takže bych to mohla jen vyměnit s vyhřívací žárovkou a zvětšit vzdálenost. Ještě se chci zeptat jak vypadá ta plošná - jestli má také závit jako žárovka nebo jestli potřebuje něco jiného než objímku. Já bych raději koupila bodovku, ale teď jsem ji tam v nabídce nenašla.

Mel nekdo negativni zkusenost s T-Rex? Ze se okamzite nebo po kratke dobe vypalila? U neCR lidi jsem to slysela. Praskaj nam totiz po rekonstrukci elektriky sem tam zarovky. Dalo by se to pripadne potom reklamovat? 2130Kc je hodne..