Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus imperator

Ahoj lidičky!
Byl by tady někdo té dobroty a poradil mi??
Nechováte tu někdo náhodou štíry?? Chtěl bych se zeptat, jak velké terárium potřebuje veleštír obrovský (někdy císařský či královský)?! Je to docela sociální tvor, tudíž by bylo i lepší chovat jich pohromadě více, ale zase nemám prostory pro chov 3 samic a
1 samce...dle literatury pro chov nejvhodnější!!! A tak otázka zní: Lze chovat např. jen 2 jedince a to v teráriu o rozměrech 60x30x35 (d./š./v.)????
Moc děkuju za odpověď!!!
Zdravím!!!!!!!!!!!!!!!!!:-D

Zdarec, v tak velkém teráriu můžeš klidně chovat skupinku 1,2. Je to docela sociální tvor za předpokladu, že má dostatek potravy a asi by bylo i vhodnější vybírat do skupinky jedince už na sebe navyklé ( v případě dospělých štírů ). Opakovaně se mi stalo u P. cavimanus a H. spinifer, že nově přidaného člena sežrali.