Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První setkání se zmijí- bohuzel smutné

Zdravím,
uz dost dlouho se pidim po nejake te zmijce obecne co bych si mohl prohlednout ve volne prirode, ale za cely muj dosavadni zivot se mi to do vcerejska nepovedlo..Prisuzuju to spatne lokalite (okoli Vizovic)
Minuly tyden jsem se prestehoval k Ceskemu Krumlovu a ejhle, pri prochazce se psem jsem narazil na mlade zmijky...Bohuzel prejete....Prikladam nejakou fotku..Snad se mi brzo podari zahlednou nejakou zivou:)
[www.reptilweb.xf.cz/fotky/1.jpg]

[www.reptilweb.xf.cz/fotky/2.jpg]

[www.reptilweb.xf.cz/fotky/3.jpg]
S pozdravem Redsnake

Tohle je vždy smutný pohled. Na druhou stranu, víš, že tam jsou a máš šanci je vidět i živé. Určitě se ti podaří objevit nějaké lokality a ty pak můžeš chodit kontrolovat, počítat zmije a vůbec se tvářit velmi odborně ;-)
Sám takhle na jednu jezdím už osmý rok.
Jenom doporučím: na zmije bez psa. Jednak můžeš riskovat jeho zranění, jednak pes spolehlivě vyplaší všechno kolem.

Tak jsem se dockal i ja.) Pri uklidu jedne lokalitky, kde jsem sklizel stary igelitovy plachty se mi podarilo najit par nadhernych kousku zmiji...Bohuzel jsem u sebe nemel fotak a tak je vse foceno mobilem, takze omluvte snizenou kvalitu fotek:)
[DSC00095.JPG]
[DSC00096.JPG]
[DSC00097.JPG]
[DSC00098.JPG]
[DSC00099.JPG]
[DSC00100.JPG]
[DSC00101.JPG]

Jedna fotka byla dvakrát, tak jsem si ji dovolil smazat. A jenom malá poznámka k velikosti fotek (GG)

Neznám sice situaci na té lokalitě, ale osobně, pokud nedocházelo ke konfliktům se člověkem bych tam ty zmije ponechal. Vím o jedné lokalitě, kde se zmije poměrně hojně vyskytovaly na cvičáku pro psy (dnes už ho zrušili a budou tam stavět kdoví co...) a v jednom místě, kde se zmije vyhřívali od nich psi i lidi vzhledem k terénu procházeli na vzdálenost cca 1 metru. Sám bych tomu nevěřil, když po cestičce přede mnou prošli 3 lidi se psy a po nich já se na daném místě zastavil a našel na sobě 3 vyhřívající se zmijky. Až když jsem se nad nimi zastavil a kochal se, začaly postupně mizet. Zmije i ostatní byli v pohodě, protože lidi o nich téměř nevěděli - inu co oči nevidí, to srdce nebolí... A myslím, že takto je to na většině míst, kdy podobné přenosy nejsou vůbec nutné a zmije se tam stejne budou nejspíše vyskytovat dále.
A už ze svého pohledu bych tam ten igelit nechal, alespoň bych měl dobré místečko, kam se občas stavit ;-)

ja vim, ze se hadi vrati a jsem tomu rad, protoze na ne obcas zajdu kouknout....slo o to, ze jsme uklizeli starou silazni jamu a museli jsme uklidit igelity ktere hyzdily jinak peknou louku a byla to ostuda....Zmije jsem musel odnest, protoze se nejednou stalo, ze se igelity nalozily na nakladac a z nakladace vypadla zmije...Navic kdyz tahate zarostle plachty ze zeme a sahnete vedle zmije neni to nekomu moc prijemne.)Mne to moc nevadi ale spolupracovnici na mne koukali jako na exota....Ten zpusob odchytu jsem pouzil pouze u jedne jinak jsem je prenasel " provesene na klaciku".

jedním i druhým způsobem jsi porušil zákon, to jen tak na okraj ;-)
Já jen lidičky jestli si to uzvědomujete, kdyby byl nablízku nějakej extremě zelenej mozek....
Jako kriticky ohrožený druh nešmíš zmiji ani vyrušit. Tzn, když to vezmeš ad absurdum, když okolo ní projdeš po cestě, ona se lekne a zaleze- ty jsi pokutovatelnej.