Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka obecná

Přeji dobrý den, 8 let chovam KLAPAVKY OBECNÉ překrásné malé a dravé želvy vodní, mam 2 samce a jednu samici, bohužel když jsou malinkaté tak není možné poznat pohlaví.
Můj dotaz sháním nějaké chovatele odkazy adresy z celé republiky atd. prostě vše co se týká kalpavek.
Děkuji

loading...

ěkuji všem za odpovědi
Moje násleující dotazy jsou: :-D
Pokaždé když je skusím dát dohromadym tak na sebe útočí i když je dam do ''neutrálního akvária''
mam sehnat ještě nějakou novou krev?
Proč se nesnesou?
Co stím mam dělat?
Děkuji mnohokrát :-)

Dobrý den mam problém zachránila jsem klapavku pižmovou od známe měla ji v hnusné vodě a na skříni :( ale těd nevím co sní myslím že je asi nemocná protože ma takové vodnaté váčky kolem nohou kdyš je schovaná nebo to je jen překrmení ?? nevím si sní rady . ráda bych ji darvala někomu zodpovědnému :O) jsem z újezda a často jezdím po celých čechách a po dálnici do ostravy . prosím ozvětese moc vám děkuju Hrbková tel: 739666096

Ahoj, prosím Klapavkáře, jestli by byl tak hodný a kouknul na fotky, mám obavu, jestli moc nepřekrmuju klapavku :-)
Máme jí od Vánoc, kdy měla 6 gramů, teď 24. Žere denně, střídám rybí maso a žížaly, průběžně jí hážu do akvárka menší okružáky. Vždycky všechno okamžitě sežere a ještě dlouho hledá, jestli něco někam nezapadlo :-) Ale připadá mi, po schování do krunýře, že je tlustší.. Viz foto. Nebo jsou ty takové polštářky normální?

U mých se začal dělat bouličky už cca měsíc a půl zpět a krmím obden, no. :-) Někdy podle ''stavu'' váčků klidně i dva dny pauzu nebo naopak dva dny po sobě krmení. Radši zvířatům dělám období více jídla a období, kdy se nedaří. :D Pokud tedy nejsou úplně malinkatá a nemusí jíst hodně často. Nerad srovnávám s přírodou, ale tam také nedostanou vždy ve stejný čas stejnou dávku. :)