Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myšárna-"potkaňárna"

Zdravim, mam v planu rozjet mysarnu potkanarnu ktera by produkovala cca 400ks krmnych potkanu mesicne.Umisteny by meli byt v chovnych bednach,prostor na to uz je taky. Chtel bych se vas poptat, jestli mate nejake tipy ceho se vyvarovat, take bych uvital kontakt na nekoho kdo "jede" v necem podobném. Potreboval bych pomoct sestavit chovny program. Dekuji redsnake

Sestav si skupiny po jednom samci a tak 2-3 samice. Pokud bude samice březí, doporučovala bych oddělit. Pokud budou březí třeba dvě samice, můžeš je nechat pohromadě.. Taky to tak děláme a i když má na začátku každá hnízdo na druhý straně klece, tak si postupně udělají hnízdo jedno a na holatech leží obě dvě. Může se však stát, že bude holátka druhá požírat. Musíš hlídat. I když tomu sežrání mladých se asi jen tak nevyhneš. Když je nemocné nebo tak.. Jinak rozhodně potkani jsou lepší než myši.. Když jsme chovali myši, tak mnohem víc zapáchali a když jsem samici oddělila a chtěla ji vrátit zpět k ostatním, tak byl problém.. V tomhle jsou potkani lepší.. Když jsme s potkany začínali (někdy v dubnu loňského roku), měli jsme skupinku asi 1-2 samců a 4-5 samic a ke konci léta bylo potkanů už přes 200.. Tak pokud budeš chtít ještě něco vědět, tak dej vědět. ;-)

Zdarec, zpočátku bych byl opatrnější a začal postupně. Ikdyž to nevypadá, není snadné potkany udat pokud nemáš zajištěný odbyt nebo pokud nemáš možnost je zkrmovat ve větším množství svým zvířatům, nezbyde ti než je nasázet do mrazáku, ani ten není nafukovací (tvrdí manželka;-)). Na burzách je krmných hlodavců dostatek až nadbytek a každý kdo potřebuje větší přísum si spočítá, že vyjde levněji vlastní chov, než kupovat od "cizího" (třeba týdně 20 potkanů po 20Kč). Tolik jen menší varování před neuváženým činem;-).