Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem horko

Chtěla bych se zeptat jak je to v těhlech vedrech s venkovním výběhem.Jestli není pro suchozemské želvy až moc velké vedro,když jsou na slunci.Mají tam sice i vodu i kořeny,ale není to stín jako takový.Moc děkuji za odpoveď

Horko opravdu je. Želvy změnily svůj denní rytmus a jsou vzhůru a aktivní už za svítání, v deset jsou již zašitý kde se dá a vylézají až okolo 18té hodiny. Přesto, že mají možnost zůstat ve stínu pod keři, nebo podle plůtků atd., využívá toho pouze málo kusů, většina je schovaná v boudách, kde čekají až slunce nebude tak intenzivní. Je to pozoruhodné, protože v boudách je v poledne něco okolo 45°C. Zvláště margináty sedí a doslova funí, je to slyšet až ven. Ráno a odpoledne ale vyběhnou a vypadají spokojeně. Snad jen, že žerou méně než je obvyklé. V každém případě je bezpodmínečně nutné, aby měly možnost se schovat před přímým sluncem. Pardalisky a radiáty ale pochodují po zahradě jako kdyby se jich to netýkalo. Snad jen přes poledne si dají "šlofíka", To já ale také, takže je u toho nevidím.