Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská

V chove Agám kočinčinských som začiatočník, preto Vás prosím o radu. Mám párik agám dlhých približne 50 - 54 cm, aký by mali mať približne vek ? Samček začal v poslednom čase vyhrabávať substrát na jednu kopu a zvlhčuje ju vodou z bazénika. Neviem čo to znamená. Prosím poraďte

Ďakujem

Dle mé zkušenosti tyhle agamy hrabou jako krtci myslím že to není úmyslné,že by chtěl substrát zvlhčit.Většinou hrabou v rohu jakoby chtěli utéct ale je to jen můj názor.Taky nechovám agamy moc dlouho.

Vek se podle velikosti jestera bohuzel urcit neda.

Ja mam dospele jedince (cca 3 roky) a samec ma cca 1m a samice cca 70 cisel.
Videl jsem ale na vlastni oci parek, kde oba byli menci jak 50 centimetru a chovatel mi tvrdil ze jsou starsi 3 let.
Ten par podle mne nevyrostl proto, ze byl v naprosto nevyhovujicich podminkach. V strasne malem terarku.
Takze tezko rict.

Co se tyce toho hrabani.
Normalne hrabou samice, kdyz kladou vejce. Samec mi do nedavna nikdy nehrabal. Az kdyz jsem k memu paru pridal dalsi (mensi) samicku tak zacal hrabat. Prisuzuju to tomu ze se ji to snazil ukazat. Ted uz ale zase nehrabe. Hlavu bych si s tim urcite nelamal.

Honza