Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripevneni zarivky do teraria + doba/intervaly sviceni

Dobrý den, moc prosím o radu pro technicky neschopnou želvařku začátečnici. Zakoupila jsem terárium zn. exo terra a zařivku, co nahrazuje želvičkám sluníčko (repti glo). Ale netuším, jak ji mám upevnit pod kovovou síťovinu, co terárko zakrývá. Vedení kabelů je ze zadní horní strany terária, ale podle návodu zářivka nesmí být v blízkost hořlavých povrchů, což nejspíš polystyten tvořící pozadí terárka je. A ještě jedna prosbička - jak dlouho či v jakých intevalech bych měla želvičkám nechávat zapnutou vyhřívací žárovku? I v noci? Mám 2 cca dvouleté želvy vrouvené. Moc děkuji, že mi poradíte, jak se o želvoušky co nejlépe postarat. Marta

S tou technikou ti neporadim, ale určitě bych jim v noci nesvítila. Večer přece slunéčko zachází za hory... ;-) Já svítim zářivkou celý den a žárovkou podle teploty v terárku. Udržuju teplo kolem 30 stupňů. Přes noc teplota klesá.
a nezapomeň na vlhkost (jak by řekl Khor) :-D

Zářivka vydává jen minimum tepta,takže by k žádnému zpálení polistirenu nemělo dojít.Doba svícení je různá,záleží na tom z jakého teplotního pásma tvoje želvy jsou.Většinou se svítí 12 hodin a z příhodem podzimu se čas zkracuje a na jaře se prodlužuje.Rozhodně v noci nesvit:-D