Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem info o Klapavce obecné

Zdravím, máte někdo zkušenosti s jejich chovem? Chtěla jsem si před nedávnem koupit želvu nádhernou, ale neměli, nabídli nám klapavku. Je roztomilá a sama si nás v krámě svou akčností a zvědavostí vybrala. Jenže nikde se o Klapavkách bližšího nepíše vše jen povrchně. V prodejně nám řekli, že podmínky a strava je stejná jako u želvy nádherné. Jenže ejhle naše želvička nechodí na mělčinu je hlavně ve vodě a schovaná, žere hlavně maso atd... což jsou jiné věci než u želvy nádherné. Scháním nějaké odkazy nebo publikace. Za každou informaci budu vděčná.

Znám terárko, kde nemají žádnou souš,
hlubokou vodu a snáší vejce do vody... :-(
špatný příklad.

Ale je vidět, kolik vydrží...
Odorátky jsou dobrými plavci, pohybující se i ve "větších" hloubkách.

Někdo doporučuje plovoucí rostliny, jenž mají v oblibě jako "souš",
např. Pistia stratiotes.

V žravosti si asi nezadají jen tak s nějakým druhem.
Doporučuji střímost a hlavně vápník a vitamíny.

Mám je jako už několikátý živočišný druh v domácnosti
a tak jen podotknu, že každé zvíře je jedinečné,
ikdyž jich jsou na trhu celé houfy.

Jsou super.

nováček