Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvicky běhají podél stěn terária

Ahoj všem, děkuji za všechny rady, které jsem na stránkách terraporadny vyčetla. Je to úžasné, že existuje tolik lidí ochotných pomoci.
Chtěla bych vás poprosit o další radu. Včera jsem dala želvičky poprvé do terária, byly v poho, nacpaly se a usuly, ráno se zase nacpaly, ale kolem poledního začaly obě zběsile lézt každá kolem jedné skleněné stěny. Nevím, jetli je to normálka, nebo jestli se jim v terárku nelíbí. Mají puštěnou vyhřívací lampu a UVB lampu Repti glo a mají tam 27 stupňů. Zkusila jsem jim tam pustit víc vzduchu, jestli ho třeba nemají málo, ale nepomohlo to. Terárko je umístěné ve volném protoru, tj. není obklopeno nábytkem či stěnami, může jim vadit, že vidí tak velký prostor?
Prosím poraďte, co dělat. Úplně mi to trhá srdce, vypydají tak zoufale. Moc děkuji. Marta

Mají "baráček" na schování a teplota byla 27 celsiů - vyčetla jsem, že želvičky potřebují mít tak kolem 30 stupňů. Tak horko by jim být nemělo. Vlhko snad taky mají - vlhčím substrát, jeden kout více a mají 2 mističky s vodou. tak doufám, že se opravdu jen seznamují s prostředím. Dneska když dostaly kousek kapusitčky, tak se trochu uklidnily. Tak uvidím zítra. Každopádně všem děkuji! Moc! Marta

Dobrý den, brouzdám tu stránkami a zjistila jsem, že podle mailové adresy jste nejspíš pan chovatel, od kterého mám želvičky. Byli jsme u Vás se sestrou Lindou Kaizrovou a jejím přítelem autem předminulý čtvrtek. Jsou to berušky a jsou skvělé! Moc děkuju!