Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oči

Chcel by som sa spýtať, prečo sa korytnačke pri kúpaní, alebo pri postriekaní vodou občas akoby zduria oči. Netrvá to dlho, za pár minút to prejde. Akurát včera som polieval výbeh, horsfieldka prišla skontrolovať čo sa to deje a ušlo sa jej zopár kvapiek. O chvíľku si začala trieť "napuchnuté" oči končatinami. Po chvíli to prešlo.

To, že si otírá oči je normální, mohla se jí tam dostat s odstřikující vodou nějaká ta špínka. Ale, že by oči otekly tak to fakt nevím, co by mohlo být příčinou. Nemohlo by jít o prudkou změnu teploty? Pokud tedy ta voda byla studená. Ale to plácám dojmy a to nemám rád.

Tak to je naprosto jiná reakce želvy na vodu, než jakou bych předpokládal. Když pustím želvám postřikovač já, tak vylezou i v poledne, jsou naložené pod padající studenou vodou a vypadají náramě spokojeně. Navíc jsou osprchované krásné protože nejsou zaprášené. To mě baví, takže jim pouštím vodu k mé i jejich spokojenosti dost často. Stačí upravit postřikovač na jemný deštík, a neznám želvu která by toho nevyužila.