Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc Boa constrictor imperator?! POMOC!!!

Dobrý den,
byl jsem teď 10 dnů na dovolené a po návratu zpět jsem zjistil, že moje samice hroznýše podivně zvrací hlavu dozadu a lehá si jakoby na záda?! Vzal jsem ji z terária a byla nějaká rozrušená, lekavá. Dal jsem ji pro osvěžení do vany a ona reagovala jako nikdy předtím, začala se kroutit jako o život, mlátila sebou a zvracela hlavu pořád ve spirálách jakoby ji pořád zakláněla?! Co to může být? Poraďte prosím. Když jsem odjížděl, bylo všechno v pořádku...
Mám jít urychleně na veterinu? Zjistí tam něco?
Děkuji moc všem za rady.
Martin

Může se jednat o paramyxovirus, virové onemocnění, 95% úmrtnost, může to být nedostatek vitamínu B, otrava jedovatými látkami či saponáty, ale s největší pravděpodobností bych to viděla na paramyxovirus. Zajít k dobrému veterináři, skusila bych ATB a B-komplex, možná i krmení sondou kvůli tekutinám, ale moc úspěchu bych neočekávala pokud už zvrací potravu

Potravu nezvrací, poslední krmení proběhlo než jsem odjížděl a to si vzala myš a bez problémů ji spolykala. Může nakazit i samce, který je ve společném teráriu?
Kam mám s ní zajít? Jsem z Mladé Boleslavi a nevím, jestli je tu nějaký veterinář, který rozumí nemoci plazů...
Doposud jsem nikdy neměl u ní ani jiného hada žádné příznaky nemocí, tak kde se to mohlo vzít?
Jak dlouhá je inkubační doba této nemoci?
Díky moc.

Paramyxovirus patří do RNA virů, jelikož v dnešní době neexistuje žádný lék proti virům, podávají se antibiotika, aby zabránily sekundární infekci,měly by se podávat nejméně 7 dnů a pokud nevymizí příznaky tak i déle,virus se může přenášet vzduchem, nemocného jedince bych dala stranou, pokud u druhého zvířete nejsou příznaky stejného onemocnění, podpořila bych imunitu např. vitamíny, ohladně veterináře nemohu sloužit jsem z jižní Moravy

Vzdycky me prekvapi, ze lidi zjistujou, kde je v okoli veterinar pres plazy az kdyz ho potrebujou. Tohle jsem zjistovala jeste nez se mi vyrobilo terarko. Had prisel az pozdejc... Ale ja jsem asi z Marsu, protoze jsem mela pro jistotu hned dva kontakty, kdyby byl pruser a jeden veterinar nemohl... Ach jo, ta prilisna zodpovednost me jednou zabije...:-/:-)

Podle mých smutných zkušeností, KAŽDÝ veterinář hadům nerozumí, i když se tak chová.]:(
Dokonce, když mi bylo ....náct a chovala jsem jako mazlíka potkana, mne jeden veterinář vyhodil z ordinace - cituji "s tímhle hnusem mi sem nechoďte, jestli je TO nemocný, prašťte s TÍM o zem"
Radím napřed se informovat, nechodit tam rovnou se zvířetem.
Martine držím palce.