Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosba o radu

ahoj,potrebovaly bychom poradit:-)od nekud k nam prisla zelva nadherna a my nevime,jak se ma krmit,cim,jaka voda ji vyhovuje,jestli slunicko nebo ne.Koukaly jsme se i na wikipedia,a tam o ni nic moc nebylo,tak byste byli moc hodni kdybyste nam pomohli:))

loading...

Tak teda,želvy chovám v akvateráriu 120x50x50.Výšku vody mám asi 20 cm,ale doporučil bych dát do akvária tolik vody,aby když želva stojí na všech čtyřech se mohla nadechnout.V teráriu mám souš kterou vytápím bodovou žárovkou 40W.Želvy tam tráví většinu dne.Zbytek terária dosvětluji úspornou žárovkou.Želvy maj rádi hodně světla.Vodu nijak neohřívám,jen filtruji.Krmím celýma rybama a švábama,takže je voda po každém krmení dost znečištěná.Kvalitní filt jí bez problémů vyčistí.Přikrmuji granulema pro psi,moučnými červy a listy pampelišek nebo čínským zelím.Vitamíny nedávám žádné.Přes léto chovám želvy venku v rybníčku.Na podzim je dávám domů do terária,kde taky želvy zimují. ;-):-D