Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laciný a spolehlivý inkubátor

Mám tu jeden návod na laciný a přitom naprosto spolehlivý želví inkubátor. Kdo inkubátor už má, vejce raději smaží nebo želvy nechová, těm se omlouvám, že zabírám místo. Ostatním to třeba časem pomůže :-).
Spolehlivý inkubátor, který není narvaný elektronikou, by měl být co největší a co nejtěžší – jedině tak mu neuškodí nenadálé výkyvy teploty v okolí, denní výkyvy teploty uvnitř se budou pohybovat v rozmezí jednotlivých stupňů a ani celodenní výpadek elektřiny pro vejce nic neznamená.
Konstrukce je velmi jednoduchá. Stačí mít nebo si sehnat staré velké akvárium (50-100 l), které postavíte na polystyrenovou desku o síle 3 cm, obložíte všechny strany polystyrenem. Na samotné dno položíte akvarijní topné tělísko o výkonu 50-100 W a doprostřed cihlu. Pak napustíte vodu právě po výšku cihly, na kterou položíte menší akvárium (třeba 15 l). Do tohoto akvária nasypete ve vrstvě několika centimetrů téměř suchý vermikulit nebo jiný vzdušný substrát, vajíčka stačí přikrýt mechem nebo toaletním papírem. Akvárium zakryjete krycím sklem překrytým silným polystyrenem tak, aby mezi okrajem akvária a sklem byla větrací mezera asi 2-3 mm. Polystyren položený na skle zabraňuje prochladnutí skla a velké kondenzaci vody.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny