Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otočení na záda

Chci se zeptat jak moc je nebezpečné když se želva otočí na záda,dneska se mi dvakrát otočila,tím jak chodí po obvodu terárka.Naštěstí jsem to hned zjistila ale co když se jí to stane dopoledne když nikdo nebude doma,hrozí jí nějaké nebezpečí?Mám docela strach.Díky.

Někde jsem četl, že námořníci na plachetnicích kdysi skladovali velké ostrovní želvy jako "živé konzervy" právě v poloze břichem vzhůru. A jelikož cesty trvaly i dlouhé měsíce, asi to s tím zadušením nebude tak horké. V teráriu spíš opravdu hrozí přehřátí pod výbojkou, eventuálně stres. Jinak někteří želví samci s oblibou převracejí své slabší kolegy, takže je dobré mít substrát takový, na kterém se zdravá a normálně rostlá želva obrátí sama.

Já jsem jednou nechala želvu vypuštěnou v místnosti na linoleu a šla jsem do školy. Když jsem se vrátila, taky ležela na zádech (protože se na tom hladkém linoleu nedokázala otočit zpátky) a klidně si spala. Když sem ji otočila zpátky, tak se hned probudila a vůbec nevypadala, že by z toho měla nějaký stres. Takže když se to stane jen jednou, výjimečně, tak by to vadit nemělo, ale je pravda, že v akvárku by měla mít takový substrát, aby se o něj dokázala zachytit a otočit zpátky.