Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznyš kralovsky

zdravim vas mam dobrou kamaradku bohužel nema net a tak se ptam za ni je lepši na chov v terariu ktere je pěkně vybavene sameček nebo samička někde si přečetla že sameček je pohodař diky za vaši odpověd

Já bych naopak řekl že obecně jsou klidnější samice. Ale asi je to hodně individuální a s jistotou to nelze tvrdit ani o jednom. Jinak hroznýši bejvaj většinou v pohodě bez ohledu na to, jde-li o samce či o samici. Ale ani na to nelze naprosto spoléhat. Had je had a i když jeho chování lze po delší "známosti" celkem dobře předvídat, pořád by měl člověk mít na paměti, že jde o hada a ne o psa ;-)