Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Holaspis

Ahojky
Jsem začátečník a chtěla bych si pořídit nějakého menšího ještěra, a to Holaspis Guentheri (ještěrka) nebo Emoia Cyanurum (scink). Mohli byste mi poradit ohledně jejich chovu, velikosti terária... Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti?

No nezbejve než z Martinem souhlasit.Holaspisové žijou v přírodě na kmenech stromů,takže terário by mělo být vysoké tak 60 cm.V teráriu by měli být velké kusy kůry po kterých ještěrky běhaj a do mezer mezi nimi se ukrývaj.V přírodě ještěrky přeskakují ze stromu na strom,proto mají zploštělé tělo.Aby mohly klouzat vzduchem.Takže i šířka a hlobka je třeba větší.Rozhodně bude náročné sehnat krmení,pro tak drobné tvorečky.Určitě bych šel do gekonů.Ještěrky jsou hodně náročné na chov.:))