Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vejcožrout africký

Hoj mám otázečku,Vejcožrout africký(deasypeltis)potřeboji nějaké informace...zajímám se o něj z hlediska koupě a tak potřebuji nějaké informace, protože v encyklopedii toho moc není. Díky za odpovědi.8-) Vím, že žere vejce. Spíš jestli se mu nemusí kupovat nějaká speciální. Díky.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
OKi dík :puff: nový
Ali-G 29.08.2007 09:49
Ali-G
no slepici vejce do sebe nenarve! :-) kamaraka je ma,krmi bud vajicky od andulek nebo dava primo vaj… nový
silvik 28.12.2009 21:38
silvik
Mám tu knížku, kde se o něm zmiňujou, tak pokud to pomůže: Potrava: Ptačí vejce. V přírodě je v při… nový
Sh4dow 23.12.2010 14:14
Sh4dow
Dasypeltisáky jsem měli, 2 druhy- D.scabra a D.medici. Oba druhy jsou arborikolní. Na chov to jsou d… poslední
Aurifer 23.12.2010 16:46
Aurifer

Mám tu knížku, kde se o něm zmiňujou, tak pokud to pomůže:

Potrava: Ptačí vejce. V přírodě je v přijímání potravy závislý na dvou ročních obdobích, kdy hnízdí ptáci. Příjem potravy v zajetí je proto také sezónní. Můžeme předkládat čerstvě snesená vejce holubů, hrdliček, japonských křepelek a podobně. Slepičí vejce jsou pro něho příliš velká.

Zdroj: Chov terarijních zvířat, Jiří Vergner, Olga Vergnerová, 1986

Dasypeltisáky jsem měli, 2 druhy- D.scabra a D.medici. Oba druhy jsou arborikolní. Na chov to jsou docela pohodoví hadi, stačí středně velké sušší dobře větrané terárko pro stromové druhy s dostatkem tenkých větví a úkrytama. Jako úkryty se nám osvědčila ptačí hnízda, takové ty pletené kukaně s kulovým otvorem. Zavěsí se to na strop nebo na větve, na zem moc nelezou a úkryty na zemi využívají neradi, jen pokud nemají jinou možnost. Hadi v tom rádi spí, a je dobré jim do toho dávat i krmení. A na dno dát misku s vodou a krabičku s vlhkým rašeliníkem, s vlezovým otvorem ve stropě, kvůli svleku. Dá se pověsit i na stěnu. Dospělí v pohodě žerou křepelčí vajíčka, mláďata vajíčka zebřiček nebo chůviček. Je dobré mít kamaráda, který je chová nebo si je chovat sám (taky jsem to tak dělali, vajíčka se i dají i namrazit do zásoby) Vždycky jednu dobu strašně žerou, klidně i každý den 1-2 vejce a kynou, a pak se zaseknou a nevylézají z úkrytu, vydrží v pohodě nežrat i půl roku. V tu dobu je potřeba je vůbec nerosit. Pak když začnou slídit, tak se jim začne dávat krmení a je potřeba je začít hodně rosit, začnou zase hodně žrát a po pár dnech se i pářit. Udělají za sezónu 2-3 snůžky, ve snůžce je 6-9 vajíček, samice v podstatě za každé sežrané křepelčí vajíčko udělají vajíčko hadí. Mláďata se při nějakých 26-28°C líhnou asi za 60-70dní a hned po prvním svleku hodně žerou, v pohodě berou vajíčka zebřiček a skoro rostou před očima. Pak žrát přestanou stejně jako dospělí, zalezou a zase nežerou několik měsíců, vydrží opravdu o hladu hodně dlouho, i ta mláďata.

Akorát co je s nima za problém- když se shání zvíře na dopárování, páč když jsou z různých oblastí, tak nejsou kompaktibilní a nemnoží se spolu. Chce to brát vždycky zvířata z 1 importu (pokud člověk nesežene odchov), protože další import může být od jinud a už to jsou jiní hadi. http://www.myzoo.estranky.cz/fotoalbum/hadi/vejcoz routi/p7032293.jpg.html

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru