Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová želva

Ahoj, měla bych trochu netradiční dotaz: mám doma dvouletou želvu zelenavou a doufám, že se jí u mě daří... Chtěla bych jí (časem) pořídit parťáka, jen nevím, jakého pohlaví, aby se snesli - a vlastně ještě ani nevím, jakého pohlaví je současný želvík... :-[ V kolika letech to lze bezpečně určit? A snese se v pohodě sameček se samičkou, nebo je lepší chovat pohromadě stejná pohlaví?

loading...

Aktivního samce poznáte snadno - dejte želvu chvíli vykoupat a po pár minutách jí třeba houbičkou začněte otírat plastron (spodní část krunýře). Kromě toho, že se pokálí, tak pokud je to sameček, většinou vychlípí penis.
Pokud se penis ukáže (může být i překvapivě rozměrný), je to jistě samec. Pokud se neukáže, nevíte nic, může to být samice nebo nebyl ve formě.
V každém případě shánějte samici, jestliže později budete mít dvě, samce seženete snadno a budete mít hezké trio.