Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky had?

zdravim, jaky je podle vas nejlepsi had pro zacatecnika? prosta otazka cekam prostou odpoved. uzovka nebo hroznys nebo nejaky jiny? v dospelosti by nemel byt nejak zvlast dlouhej, nevim jakou maji hadi delku ale nejvetsi byt nemusi. ale myslim ze byvaj 1 - 2 metry co. diky za odpovedi.

Takovéto dotazy jsou opravdu smutné. Z dotazu vyplývá, že znalosti jsou menší než nulové a že vše vyřeší otázka na nějakém chovatelském fóru. Číst, hledat informace, hovořit s lidmi kteří jíž mají nějaké zkušenosti a až budeš vědět alespoň jak múže být had velký a budeš znát rozdíl mezi užovkou a hroznýšem pak začni uvažovat o hadovi. Jinak zažiješ velké zklamání a had bude v nejlepším případě živořit. Neber to jako útok na tebe ale jako dobře míněnou radu.

no uzovka je treba elaphe guttata guttata. a koralovka? Lampropeltis mexicana albino

Lampropeltis mexicana mexicana

Lampropeltis mexicana greeri

Lampropeltis mexicana thaeyri yellow

Lampropeltis mexicana thaeyri triangulum

Lampropeltis ruthveni

Lampropeltis ruthveni albino

Lampropeltis triangulum nelsoni albino

Lampropeltis triangulum sinaloe

Lampropeltis getulus californiae striped albino

koralovky jsou sice moc hezke ale malo zrave nez guttky:-)jo mas pravdu na e-snakes je jich dost ale aspon si muzes vybrat jaka se ti libi,L.m.mexicana je taky hodne pekna.ale jak rikam malo zrava:-/hodne stesti ve vybirani

Momentálně mám jen Agamky vousatý a shánim info o hadech, protože se mi moc líbí a přítelkyně už konečně povolila :-D. Po dlouhém bádání jsem si prakticky jist, že jdu do Elaphe guttaty - nejen že je vhodná pro začátečníka, ale je i moc hezká :-).