Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - klíště

Zdravím všechny, obracím se na vás s následujícím problémem. Mám Krajtu královskou a dnes jsem zjistil že má vzadu na hlavě klíště (na to samotné bych si troufnul) ale starosti mi dělá že krajta je skutečně těsně před svlekem (řekl bych tak max. 1-2 dny). Nevím jestli bude lepší klíště odstranit hned nebo až po svleku. Můžete mi někdo prosím poradit kdy bude nejlepší provést zákrok? Dík za odpovědi.

Není to žádná sranda tahat klíště z naštvané krajty (i když má jen slabých 75 cm). A navíc jsem při důkladnější prohlídce našel ještě jedno. Ted jen přemýšlím jak se mi ta invaze parazitů dostala do terária. Jestli s potravou nebo když nám minulý týden měnili v celém bytě okna. Můžete mi ještě poradit nějaký preventivní přípravek který by bylo vhodné použít v tomhle případě? Ještě jednou dík.

Import to není, mám je už rok a půl ale to druhé klíště vypadalo přesně jak "vetsi leskla hneda supina..." Jen kvůli té velikosti jsem si ho všimnul. Vyskytují se Aponoma latum i u nás nebo můžou mít i naše klístata takovou vizáž?

Aponoma latum je predevsim africka zalezitost a u nas se nevyskytuje. Podobne (jen jsou mensi) vypadaji snad jen samci naseho Ixodes ricinus (takove to nejobycejnejsi kliste ktere saje i na lidech)nebo jinych ixodidu. Ostatni vetsinou nemaji tak hladky a leskly povrch. Pokud to je opravdu domaci odchov a zadne dovozove (ani ty tzv. faremne odchovane) krajty jste si domu neprivezli,tezko rict co by to mohlo byt, urcite by pomohla fotka. V opacnem pripade muze jit jiz o mrtveho jedince, ktery zustal pevne prisaty v kuzi jeste z doby kdy krajty pobyvaly v Africe...