Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Test - kdo pozná co je to za želvu?

Kdo pozná napoprvé co je to za druh želvy, má u mě pivo :beer: (nebo panáka dle výberu):puff:
[test.JPG]
muzu vlozit i dalsi fotky
ps: KHorovi by jsme měli dát nejakej handicap :-D

Tak to mě zas něco uteklo kruci. U nás na vsi se uráčili zapnout elektřinu až před hoďkou, tak se jdu podívat co je nového a ejhle malinkatej šílenec. No aspoň jste měli ode mě pokoj.:-|
Dá ti Sysle zabrat, to si teda piš. Myslím, že jsou ještě o něco horší než chersiny. V každém případě ti přeju úspěch v chovu, já to bohužel nedokázal, pral jsem se nimi cca tři čtyři roky a dopadlo to blbě. Přes to, že jsem z nich byl na nervy, rád na ně vzpomínám. Měl jsem dva kusy od mala až do subadultů, dál to nešlo i když jsem to dodnes nepochopil, proč zrovna v době, kdy jsem si připadal že je mám zmáknuté, odešly obě během měsíce tam, kam želvy choděj když je to tady přestane bavit. Dej pozor krtek je proti nim ubohej amatér.

No vida tusil jsem ze nekde s nima zkusenosti budou (i negativni zkusenost je zkusenost) a kde takyjinde ze jo :), napiš pls neco blizsiho.

Sorry, že se vám do toho, kluci, pletu, protože o tom vím úplný prd, ale asi bych jako první zjistil, kde ty Tvoje želvy žily. Pak bych si zkusil vyhledat co nejpodrobnější klimatické údajě v podobě denních minim a maxim, případně i vlhkost. Západní pobřeží Jižní Ameriky je známé minimem srážek vertikálních, ale bohatými srážkami horizontálními v podobě mlh. Jak jsi tohle, Jirko, řešil? Ono totiž zjistit, kde se Mistr utnul, může být naprosto zásadní pro Syslovy "tvrdé žáby" :-D

Chile je docela pokroková zemička, takže najít někoho na netu, kdo by Ti mohl s těmi daty pomoci, by nemusel být možná ani tak moc velký problém.

Luboš

PS: A tohle znáš?
Google: Testudo chilensis breeding

chaco2.html
- je tam několik článků, asi tam budou potřebné informace.

To ze si lidé myslí ze chilensisky jsou z Chile je docela častý omyl, ale dodopravdy žijí na pláních Argentiny, Paraguae, Uruguae na severu Patagonie mozna i v Bolivii -želva pampová - pampy. Ty moje jsou z Uruguae, Podle papírů je to odchov a žili už rok ve Francii. Spíš si myslím, že to bude max. faremní odchov nebo klasicky odchyt.
Googlit umim :-), ale hodlam se spis řídit tak nejak selskym rozumem - v podstate jak pises - zjistit místní podmínky a podle nich se zarídit.

Určitě, nechci to zakřiknout, ale jsou v pohodě. Jsou to bezedný popelnice, žerou jak zjednaný, musím je dost krotit. O víkendu postnu fotky.

Zatím "ťuk ťuk" jsou super, mam je cca rok a rostou, žerou a dělaj to co správné želvy dělat mají.

Radostná zpráva.
Zatím jen narychlo, fotky snad budou o víkendu.
1. odchov je tu. :-)

Ano, 2 měsíce v inkubátoru pak 2 měsíce diapauza pak cca 3 měsíce v inkubátoru.
Inkubace celkem 222 dní u prvního mláděte. Založím pak nový topic a napíšu podrobnosti.
Asi nemusím říkat, že z toho mám radost ;-).