Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky druh pro začatečníka

Zdravím všechny milovníky těchto krasnych tvorečku a poprosil bych o radu tykajíci se Hroznyše Kralovského. Po uspěšném chovu užovek červenych sem se rozhodl pro koupi nějakeho většího hada. Uplně sem se zamiloval do Hroznyše kralovkého ale vaham nad B.c. imperator či B.c. V mistě a velikosti terarka není problém mam vlastní dum tak že místa je tu hafo jde mě o zvladatelnost dospělého Hroznyše a povahy obou druhu. Rad bych si koupil Hroznyše kralovského ale obavam se že přeskočí hravě 250cm a pak ho nezvladnu. Zatím nemam s většími hady žadnou zkušenost ale po pročtení všech možnych přispěvku sem nabyl přesvědčení že B.c. je klidnější povahy nežli B.c. imperator. Děkuji za případné rady.

Ahoj.
To jsem taky kdysi davno resil jestli imperator nebo obyc,ale nakonec jsem vzal obyc.
Mam je od chovatele ktery mi ukazal oba rodice a ani jeden nemel vyce jak 190cm takze predpokladam ze i mlade by nemelo byt vetsi pokud ho nebudu nejak ladovat ted ma necely rok a ma cca 120cm.
Uplne ti neporadim ale urcite ni tady nekdo napise kdo se vyzna daleko lepe.
A navic nemluvim o rozdilu cen.:-)

Zdarec,rozdíl v ceně už není tak dramatický a co se týče povahy, myslím že je to individuální.

vaham nad B.c. imperator či B.c

To je jednoduché, když pořídíš B.c. imperator, máš zároveň B.c.
Když pořídíš B.c., imperatora z něj neuděláš, ikdyž bude mít nejspíš jeho větší podíl v krvi;-).

ked si si isty ze zvladnes 3m "prcka" coz constrictorko urcite je tak si ho porid ale ked si niesy isty ze ho zvladnes tak si radsej porid imperatora nejaky mensi podruh ty su mensi a lehsi pre manipulaciu...Ale myslim ze ked si zvladol guttatu tak manipulaciu s 3m hroznou zvladnes hravo...chovu zdar :-D terarko tak 2x1x1

Kluci strašně moc děkuju za rady. No pujdu tedy do B.c. Když to bude od haděte tak bychom si na sebe mohli zvyknout. Terarko planuju hoooodně velké v obyváku min 2,5 x 1,5 x 1,70 ( tedy až trošku povyroste ) Heh ještě že sem nedělal ten krb ted by tam jen překažel :-D Jinak tedy u nas mají B.c. za 1700 a imperatora za 2300. Už se nemužu dočkat poletím pro nej jen co připravím terarko ještě dnes :-)