Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyndání hada z terária

Jak správně vydělat hada z terária? Kde ho správně uchopit ..... na kolika místech? Prostě jak ho vyndávat, aby se u toho moc nestresoval?

Nebo je lepší použít hák na manipulaci s hady?
Nebo sem hoďte nějaké stránky kde je to popsáno? (já toho moc nenašel)
Jinak had je prcek (regiuska)
Dík ;-)

Záleží jakého hada vyndaváš. Vždycky je lepší hada napřed "upozornit" na manipulaci. Třeba lehkým pohlazením hřbetu, aby had věděl, že se bude něco dít. Potom opatrně podebrat a vyndat. U agresivnějších nebo lekavých hadů je lepší použít háček (hák), který hada nestresuje tak jako lidská ruka. Jestli ho uchopit na jednom nebo více místech záleží především na rozměrech a hmotnosti hada.