Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hloupy dotaz

Ahojte,
moc se omlouvam za naprosto pitomy dotaz, ale porad na to musim myslet:-[ KHor psal, ze zelvy si vytvareji tukove faldiky na zimu. Kdyz nebudu zimovat (nemam podminky) nemela by zelva pred zimou zhubnout (aby nebyly zdravotni komplilace nebo tak)? Jeste jednou se omlouvam, za houpy dotaz a predem dekuju za odpovedi.

Na tento dotaz se dá těžko odpovědět, aniž by člověk nebyl jízlivý, ale zkusím to. Faldíky jsou správně, želva, která se nevleze do krunýře, je špatně. Obvykle stačí krmit drtivou převahou zeleného krmení bez energetických bomb, a želva si vezme, co potřebuje, a to i tehdy, má-li v terárku stále léto. Trápit želvu v optimálních podmínkách hladem jedině způsobí, že bude zběsile pobíhat a hledat skulinku k nejbližší pokojové kytce... Nic se nemá přehánět.