Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rybičky se hádají

Asi před měsícem jsem dostala zlatou rybku v kouli - nemohla sem se koukat jak se tam moří a tak jsem jí pořídila akvárium a aby ji tam nebylo smutno, dostala sem k ní - podle všeho je to taky závojnatka, myslím závojnatka černá - má takové vypouklé oči, jenže ta má zlatá ji neustále pronásleduje, postrkuje, dělá na ni prostě nálety, jako by ji "okusovala"!! Nemám s chovem ryb zatím žádné zkušenosti a tak nevím, jestli se tyto dva druhy vůbec snesou!! Jsou to nejspíš obě dvě závojnatky, ale?? Nemůže mi tu černou natolik vystresovat, že by lekla?! Děkuji za radu!! Moc!!

Já bych si nejdřív nastudovala, co potřebují. Plno lidí si myslí, že chovat rybičky je brnkačka, ale pak zjistí, co vše potřebují a stejně jim třeba chcípnou. zvlášť závojnatky (mám pocit,že se jim říká bojovnice,nebo jsou to jiné?) se nedají chovat s něčím jiným.

Mezi závojnatkou a bojovnicí je obrovský rozdíl!!;-)
I když může mít Betta splendens taktéž "závoj"např. Dlouhá
Caudale resp. ocasní ploutev u VT...Samci se nesnášejí u Bojovnic né u závojnatek;-)
mno asi tak, vygooglujte si bojovnici a závojnatku v obrázcích
sami jistě poznáte rozdíl (a také to že jsou bettky nesrovnale hezčí než závojnatky:-D)
s pozdravem vášnivý chovatel Betta splendens Tadeáš:-p