Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želvy z importu

Ahoj už delší dobu přemejšlím nad koupí Geochelone denticulata.V ládví jsem viděl krásný pár který mě pořád strašne láká!Sám žádnou želvu z dovozu nevlastním vždy jsem nakupoval jen u chovatelů.Tak by mě zajímali vaše zkušenosti a jak je to třeba z případným rozmnožením.Děkuji

Ono moc záleží na dovozci a také odkud jsou zvířata dovezena. Pokud je dovozce solidní, tak zvířata mají karanténu, včetně veterinární péče za sebou. Pokud ne, tak je dobré si alespoň základní testy nechat udělat. Rozhodně bych dovozová zvířata držel odděleně od starousedlíků, člověk nikdy neví. Pokud jsou želvy pěkné a v kondici, tak bych v tom problém neviděl, zvýšená ostražitost je ale po nějakou dobu vždy na místě.
Pokud chovatel želvám poskytne odpovídající podmínky, tak rozmnožení je pravděpodobné.

Díky moc za tvůj názor!!Jsem rád že jsi mi odpoveděl zrovna ty vím že jsi jeden z nejlepších!!A že dokážeš dobře poradit!Doufám že ti nebude vadit to tykání..?Jo ještě sem ti chtěl říct že tvé stránky se mi fakt moc líbí hlavně želví deník je fakt super!!