Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytápeni teraria

Dobrý den ,prosím mohl by mi nekdo poradit co by bylo nejvhodnejsi k vytapení terarka v noci a k ránu (na 22-24°C), kdyz nesvítím žarovkou? Teplota mi v pokoji klasa k ranu klidne i na 18°C a nechci aby se had (krajta) nastyd. Díky

nO NA TOU KERAMICKOU SPIRALOU JSEM TALY PREMYSLEL (jestli myslite tavyho hribka co se nasroubuje misto zarovky a je kolem takovy drateny kryt), protoze mam terarko 85x45x45 a nevim jesti by to ten kamen utah a taky jestli k nemu potrebuju termostat.A nebo pak improvizovat a proste vzit obyč zarovku a necim to opatlat aby nevydavala svetlo.

Přesně jak píše Werča,stačí topný kabel nebo kamen a had si sám vybere.Nemusíte přeci v noci terário vytápět na 28 stupnů.Žárovku nebo topnou spirálu bych vynechal,nemá cenu hadovy v noci svítit a když praskne tak to jsou vyhozený peníze.Kamen nebo kabel je na pořád.:))

Tak při takovéhle velikosti terka bych přemýšlel spíše o nějaké topné rohoži nebo něco podobného,co nezabere tolik místa.Ona ta spirála je docela masivní a ten drátěný kryt je teda dost mega velký(a to i v té malé velikosti).Takže pro příklad.Koupil jsem si jí i s krytem přes internet,a potom co mi přišla,jsem to odmítal dát do skoro 1000 litr. terka,protože by to tam bylo jak pěst na oko:-D Takže má rada-samotná spirála do květináče proč ne,ale nevyhazuj zbytečně peníze za ten kryt s objímkou :puff:

Terário o velikosti 95x45x45 není přeci nijak veliké a přes den ho vytopí 45W žárovka.Takže úplně stačí 25w topný kamen nebo kabel,na udržení teploty okolo 20 stupnů.Stejně v noci terário nemůžeš přehřívat,aby jsi udržel teplotní rozdíl mezi dnem a nocí.:))

Spíš kolik by měl mít Wattů.Velikost bych řešil podle velikosti hada.Já mám u regiusek 25W topný kabel natáhnutý na půlce terária + 25W žárovku.Terárium mám 100x50x50.Hadi si přelejzaj sami,podle toho jaká teplota jim vyhovuje.V noci ,ale netopim.Teplota taky klesá určitě k 18 stupnům.:))

V teráriích jsou většinou v zadu vyvrtaná dírky na elektroinstalaci.V jsednom teráriu to mám natáhlé přes horní mřížku.V elektru prodávaj ''smrštovací trubičky''.Ty se netáhnou na napojený kabel,nahřejou se zapalovačem a pevně se stáhnou kolem napojeného kabelu.Takže jde bez problémů napojit kabel i v teráriu bez čekolády nebo svorkovnic.:))

Meldo sorry, ale "kroutiho svorky" fakt nejsou doporucenihodny. Kdyz uz napojovat, tak bud: ustrihnout vidlici, koupit novou a napojit to v tomhle miste, s tim ze o par centimetru kratsi kablik nevadi. Pukud je uz nutny napojovat v terarku, tak ty kabliky pred zafouknutim do samosmrstovacky bud spajet, nebo slisovat(na to to ale chce dost specialni vercajk), nebo pouzit nejakou svorkovnici, treba rozkuchanou cokoladu. Smrstovackou mensiho prumeru zatahnout kazdou zilu a pak smrstovackou vetsiho prumeru celej kabel. Samosmrstovacku idealne s lepidlem zevnitr, pak je to i vodovzdorny. A zapalovac je spis nouzovka, horkovzdusna pistole je mnohem lepsi nahrivatko.