Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zahrabavani krajty Kralovske

Vsem krasny den ,
Mam uz dva mesice krajtu kralovskou a nikde jsem se nedocetl o tom co v noci provadi. Jednoduse se zapre hlavou o sklo teraria na dne teraria, vzepre se uplne na silu a oddelava si podklad jakoby si chtela uvolnit nekam cestu nebo si chtela delat kopecky. To same dela i kdyz je nekde v uzkem miste tak se snazi se zahrabat. Mam obavy ze se nejak zrani. Jeste chci rict, ze teplota, ukryty,vlhkost, podklad je asi v poradku. Je to obvykle? Stava se to taky nekomu? Prosim o radu a moc dekuju za pripadne odpovedi. Vzdy jste mi tady dobre poradili. Jirka

asi se jí nelíbí úkryt co má a snaží se najít "udělat" svůj. Co má za úkryt? Není v něm moc horko?
Já měl zezačátku provizorní úkryt krabičku (podlouhlou, placatou) s dírou nahoře ...... ta se ji strašně moc líbila .... šla bohužel do koše, protože byla škaredá. Teď jsem tam dal k zadní stěně takové klubko z kokosového vlákna a má "hnízdo" v tom vlákně ........ někdy samozdřejmě odpočívá na větvi nebo na umělé rostlině.:-D

J8 si myslím, že je to normální, i když moje Boženka se podhrabává jen pod misku s vodou. Nehledal bych v tom nějaký problém, pokud dobře žere, pokud se vůbec hýbe, pokud má dobrý svlek, pokud je vše ostatní ok, tak neřešit. Třeba je schyzofrení a myslí si, že je krtek.:))

Tak jsem moji krajtuli pořídila nové terárko a dneska jsem po zkoušce nastěhovala. Okamžitě prošmejdila všechny rohy a stropy a vlezla na žárovku (nikdy nevynechá...) a začala čumákem tlačit proti sklu. Takže podle mě je to tím prostředím, vsadím se, že za pár týdnů to dělat přestane.