Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz na hydrofil AD3

Zdravím. Mám 2,5 měsíční heřmanku, kterou nechci ještě letos zimovat. Sice má v terárku zářivku s 8% UVB,ale myslím,že to je skoro k ničemu. Venku je už celkem zima, tak nemám odvahu ji nosit ven. Přemýšlel jsem, že bych ji preventivně 1x měsíčně přidal ke koupání hydrofil AD3,ale v návodu popisují dávkování jen pro drůbež a exotické ptáky. Prosím o radu ty,kteří používají hydrofil, jak to dávkovat. Děkuji.

Vzhledem k tomu, že složení je podobné jako u Combinalu tak i dávkování bude podobné.;-)
Já osobně Combinal naředím vodou 1:20 - 1:50 do stříkačky a pak obsah injekčně vpravím do žížaly nebo malé rybky (podle velikosti želvy 0.05 - 0,30 ml.) U velmi malých želv kápnu kapku Combinalu na nastříhanou žoužel trochu to palcem pohňoucám a po 5 minutách skrmuji.

Nevím přesně jakej je rozdíl mezi Hydrovitem a Combinalem - podle mne je to pouze jiný obchodní název. Obojí stojí tak do 50 Kč a v lékárnách k dostání je běžně(alespoň u nás).
Vzhledem k tomu že vitamíny napřed dost naředím vodou nemusí být následné dávkování tak přesné obvykle tak 0,1-0,2 ml na středně velkou želvu což ze žoužaly hroznýše neudělá.:-D No, někdy se stane že to žížala nevydrží :-[ a její obsah skončí na zácloně a to je pak fakt prů...:x: Přes zimu to praktikuju tak 1x měsíčně, v létě méně častěji nebo vůbec. Celoročně ještě občas používám různé práškové vita-minerální přípravky (roboran, vitamix apod) nebo thiamin při častém krmení rybama.

:-DTak to je OK nerad bych aby mi žížala/hroznýš slupl želváky ;-)
No tak dneska zaběhnu do lékáren , budu to dělat v kuchyni, když manželka bude někde jinde :-[
No ze žížalama to začíná být problém, nikde je už v potřebách pro rybáře nemaj, kupuju dendobeny, rousnice ne to už je jak anakonda :-D
Ty práškové přípravky nedávám, vbětšinou zasviní jen vodu a želvouní to vždy asi cítí a nechtěj to :.(

Tak jsem to namíchal, tak nějak přiměřeně :-D a fakt se to krásně promíchalo, no naládoval jsem to do žoužele, spíš krajta :-? no a želvácí trhají :puff:
No já mam vodu čistější něž máme na pití ;-)
To by mě ale zajímalo co to jhe za složení když se to rozpustí, ale podle fyz,zákonů by nemělo??:-?