Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mlhovač

Zrovna se mě dostal do ruky ultrazvukový mlhovač (zvlhčuje vzduch). Nemám pro něj žádné využití, tak mě napadlo ho strčit do terárka. Měl by ten mlhovač nějaký smysl v terárku pro regiusku? Dá se vůbec použít jako zvlhčovač nebo jen "že to vypadá pěkně"?

Bacha, UZ mlhovač může zvěři ublížit. Zkus si strčit prst na ten vyvíječ mlhy (bacha, opatrně a pomalu) - ten mosazný terčík uprostřed, uvidíš, jak tě to příšerně štípne! Takže ten vyvíječ jedině nacpat do nějaké škatule s ďourama.

no to je pro mě samozdřejmost že to bude "zamřížované" aby k tomu had nemohl.

Pro informaci: Jsem elektronik a těmto věcem docela hodně rozumím :-D. Ten terčík je membrána (keramická) která produkuje ultrazvuk. Ten je tak silný, že místo v určité vzdálenosti od membrány se silne zahřívá (tam vzniká ta pára). Viděl jsem to v nějaké firmě kde to ve větším používali na "řezání plastů" ........ voda to jen chladila a pára byl vedlejší produkt