Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sphodromantis sp.

Zdravím.
Mám už asi 3 měsíce pár kudlanek Sphodromantis sp. a nevím zda-li je samec již dospělí nebo ještě ne a tudíž bych se chtěl zeptat, jak poznám, že je samec této kudlanky dospělí.
Děkuji za případnou odpověď

loading...

Tak to se mi moc nezdá...Pokud si samce nebrzdil v růstu omezováním příjmu potravy popř. nižší teplotou, spíš by ti měl dospět dřív samec než samice:-) Ideální je totiž během růstu kudlanek zjistit si pohlaví zvířat a podle toho pak se snažit samce spíš brzdit, aby ti nedospěli a neumřeli dřív, než ti dospějou samice...

tak dnes ráno jsem se šel mrknout na samce a nachytal jsem ho jak se svléká, snad je to už dospělostní svlek :)):-D
Samice se svlékají více krát jak samci, protože samice je teď pořád o jeden svlek vepředu