Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had a zaslání čd-kurýr

Dobrý den,měl bych zájem buď o krajtu tmavou může být i albín a nebo o hroznýšovce duhového.Existuje nějaký chovatel od kterého bych se nemusel bát že mi had nebude žrát a nebo neuhyne?a dále aby souhlasil se zasláním ČD kurýr.Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nechci zakládat nové vlákno. Chtěla jsem se jen zeptat, zda ještě dneska někdo zasíláte hady ČD Kurý…
Naomi 10.05.2013 06:39
Naomi
Za mna posielat nieco, co som nevidel - jedine pavuy, skorpiony (proste hmyz), pripadne nieco na zkr…
danio007 10.05.2013 15:11
danio007
No právě prodejce mám být já. Ale moc se mi to nezamlouvá. Mám strach, že se tam ten had udusí.
Naomi 10.05.2013 15:23
Naomi
Přeprava živých zvířat vlakem byla od 19. prosince 2009 převedena do režimu takzvané instradace. V p…
lupus 10.05.2013 16:40
lupus
To samozřejmě, ale dělá se to dál.
Naomi 10.05.2013 18:03
Naomi
Jednou jsem si nechal poslat felsumy poštou. Teda dvakrát. A všechno v pohodě. Nejlepší je na balík…
IronMan 10.05.2013 18:20
IronMan
Jednou mi takto přišla gutka poštou a taky ok. Jenže teď bych měla být odesílatel já, tak si s tím v…
Naomi 10.05.2013 19:40
Naomi
Ona je hlavně pr*el, když si to dotyčný nevyzvedne. Pak teprve začíná sranda. ]:(
Epanterias 10.05.2013 21:42
Epanterias
No nad tím už jsem taky dumala. Odesílá se to zpět na moji adresu? Pokud zaplatí předem, tak by byl…
Naomi 10.05.2013 21:59
Naomi
Tak mě jaksi nejde o prachy, ale o zvíře a jeho zdraví. A spoleh na kurýra, stejně jako na ČD samotn…
Epanterias 10.05.2013 22:19
Epanterias
Zvířata se smí přes ČP, tzn. nejen bezobratlí. Určitě si peníze nechej poslat předem. Vyjebance jako…
IronMan 10.05.2013 22:37
IronMan
Jinak, než platbou předem, bych to neposlala. Zkusím omrknout tu poštu, ale možná se na to vyprdnu ú…
Naomi 11.05.2013 08:03
Naomi
Myslím si, že když dáš hada do pytle, s pytlem ho vložíš do krabice tak, aby při převrácení apod s s…
IronMan 11.05.2013 09:56
IronMan
Rozhodně zvířata neposílat, v ČR nemáme žádnou přepravní službu která by umožňovala přepravu živých…
J.K. 12.05.2013 12:07
J.K.
v ČR nemáme žádnou přepravní službu která by umožňovala přepravu živých obratlovců http://www.kuryr…
mara 12.05.2013 14:06
mara
Tak samozřejmě, já jsme měl na mysli větší přepravní společnosti, které by tuto službu nabízely a o… nový
J.K. 12.05.2013 14:21
J.K.
Tady si jde udělat docela dobrou představu o tom, jak probíhá překládka balíků u pošty a dalších pře… poslední
J.K. 15.12.2013 20:30
J.K.

Nechci zakládat nové vlákno. Chtěla jsem se jen zeptat, zda ještě dneska někdo zasíláte hady ČD Kurýrem. Nemám s tím vůbec zkušenost a netuším, jak moc se toho bát. Popřípadě jak zvíře zabezpečit. Jednalo by se o roční Python Regius.

Za mna posielat nieco, co som nevidel - jedine pavuy, skorpiony (proste hmyz), pripadne nieco na zkrm, kde mi nevadi ake to dojde. Jastery, hady atd na chov NIKDY.
A ak uz, tak od nejakeho spolahliveho cloveka, krabicu poriadne zabalit a odizolovat. A celu krabicu dat o dost vecsiu ako samotna krabica zo zvieratom pre pripad narazu atd...

Jednou jsem si nechal poslat felsumy poštou. Teda dvakrát. A všechno v pohodě. Nejlepší je na balík napsat SKLO, NEPŘEVRACET, NEZATĚŽOVAT apod. Balík pojistit třeba na 5 tisíc a důrazně říct paní na přepážce, ať je s tím dobře zacházeno.
Teď si pro zvířata jezdím raději osobně, známe podvodníčky.
A netvrďte mi, že je na poště banda grázlů co si hází s balíkama. Vím, jak to tam chodí a nejen na poště.

Tak mě jaksi nejde o prachy, ale o zvíře a jeho zdraví. A spoleh na kurýra, stejně jako na ČD samotné nebyl ani v dobách, kdy se to smělo. Sám jsem posílal zvířata víckrát a i po olepení (pochopitelně zaplacených) nálepek POZOR ŽIVÉ, NEKLOPIT, UDRŽOVAT V TEPLOTĚ DO..+ dopsání rozmezí teplot v níž se má balík přibližně nacházet v průběhu cesty.. mi zřízenci dokázali několikrát, že buď neumí číst, nebo na nálepky prostě serou. Dobře si pamatuji, jak jsem odesílal gekončíka a zřízenec, co si pro balíček přišel, ho předemnou otočil na dvakrát vzhůru nohama a zpět. Vyřizování, proč je tam nálepka NEKLOPIT, kterou jsem zaplatil a ŽIVÉ, tehdy trvalo poněkud déle.
Ideální bylo, když se našel spoj, kde to ráno v 7 odjelo a do večera bylo na místě určení. Problém je, že ne každý to opravdu platí předem, ale počítá se s dobírkou. A když se na to pak dotyčný vybodl, zvířata tam nechali pár dní, než je odeslali nazpět. Těhle zkušeností bývala kdysi plná ifauna, nevím zda by to tam šlo nyní dohledat. Týkalo se to i bezobratlých u nichž se jaksi předpokládá, že dorazí spíše vpořádku. Jenže ono stačí, aby to nějaký blbec nechal složené delší dobu na slunku.

Myslím si, že když dáš hada do pytle, s pytlem ho vložíš do krabice tak, aby při převrácení apod s sebou neházel, krabici s hadem dáš do větší krabice a obalíš bublinkovou folii, tak se nemůže nic stát. A u přepážky důrazně říct, ať je s tím manipulováno jako s pokladem.
Mě to tak funguje vždy.

Rozhodně zvířata neposílat, v ČR nemáme žádnou přepravní službu která by umožňovala přepravu živých obratlovců. Ono ani v zemích kde je to legální a přepravní společnosti tuto službu nabízejí a jsou na ní vybaveny to samozřejmě není bez rizika.

A u přepážky důrazně říct, ať je s tím manipulováno jako s pokladem.

Tak tohle je opravdu naivní, myslíte, že v celém procesu přepravy někdo bere zřetel na to, co jste řekl nějaké bábě na přepážce?

Tak samozřejmě, já jsme měl na mysli větší přepravní společnosti, které by tuto službu nabízely a o kterých byla řeč. U těchto menších specializovaných přepravců nevidím problém, jen člověk musí akceptovat nepoměrně vyšší cenu přepravy, která je zase patrně důvodem k tomu proč si často kupující nechce pro zvíře zajet osobně.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru