Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arpalit neo

Může mi prosím poradit, u mláděte krajty se mi v substrátu (rašelina( vyskytli cvrčci- narozená mláďata, pro info, asi se tam větracími otvory dostali z terárka od rosniček, vystříkal jsem substrát a terárko arpalitem neo, krajtu a nádobu s vodou jsem samozřejmě vyndal. Poraďte, jak dlouho musím větrat, nebo za jak dlouho tam můžu dát hada zpět?

Hubit cvrčky v teráriu insekticidem mi přijde zbytečné, možná i nebezpečné, pokud máš v blízkosti krmné cvrčky a terárium se žabkama. Stačilo by vyměnit substrát a při té příležitosti vymýt terárium roztokem Sava a vody, pak můžeš krajtu bez obav vrátit zpět. Ovšem pokud nemáš cvrčky řádně zabezpečeny, je otázkou času, kdy se opět v tráriu vyskytnou;-).