Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva do zahradního jezírka

Dobrý den,
Chtěl bych celoročně chovat želvu v zahradním jezírku, ale nevím jaký druh by byl vhodný, myslel jsem si, že podle dostupných informací by byly vhodné tyto druhy: Chrysemys picta, Trachemys scripta, Mauremys caspica.
Chtěl bych se o nich dozvědět více informací a také jestli neznáte další druhy, posílejte klidně i odkazy na cizojazyčné stránky.

Děkuji za případné odpovědi.:-)

Venku by šlo chovat buď želvy evropské E. orbicularis - nutná výjimka, M. rivulata (M. caspica rivulata) M. leprosa, Nebo již zmíněné americké plus např. Clemmys guttata, která je menší ale momentálně dost drahá. Zajímavý by byl experiment s kajmankou Ch. serpentina. Pochopitelně to chce sehnat co nejseverněji žijící populace. Dost záleži na velikosti a hloubce jezírka a zda v zimě je možnost prokysličování. Dalším úskalím je pak zamezení v úniku a 60cm zeď (pokud není zcela hladká) není pro ně překážkou.